Z czym kojarzy nam się wygodny i przytulnie urządzony salon? Z przestrzenią do goszczenia odwiedzających nas osób, wyposażoną w obowiązkową wygodną kanapę lub dużą sofę, stół jadalny oraz stolik kawowy. To właśnie ten ostatni dodawać może uroku całości urządzonej przestrzeni. Jak wybrać taki, który będzie idealnie komponował się z miejscem uznawanym za centralne w naszym domu?
Odpowiedź, choć nieoczywista i niejednoznaczna, wyznaczać może jednak trendy, którymi kierować się będą wszyscy ci, którzy z pomysłem i gustem chcieliby zapełnić przestrzeń własnego salonu.

Doskonały w swojej postaci stolik kawowy może mieć różnorodny kształt – od klasycznego kwadratu, po koło, owal czy kształt niestandardowy. Wybierając stolik idealny, sugerujmy się jego wysokością. Ta nie powinna być zbyt mała, ani też za wysoka. Najlepiej, by dobrze komponowała się z wysokością siedziska kanapy czy sofy.

Nierzadko także wysokość stolika kawowego nie ma większego znaczenia. To wówczas, gdy preferujemy nowoczesne rozwiązania aranżacyjne i uznajemy, że naszych gości częstujemy deserem czy kawą na… puszystym dywanie przy wyjątkowo niskim stoliku. I takie rozwiązania są wprowadzane – ich wybór pozostaje uzależniony od osobistych preferencji domowników i ich upodobań.

Urządzając salon pamiętajmy o jednym – niech nawet po wyposażeniu w niezbędne meble, pozostanie przestronny i duży. W takiej przestrzeni odpoczywa się i relaksuje najlepiej. Przestronne wnętrze sprzyja też kontaktom towarzyskim. Dbajmy o to!