Jest takie miejsce w każdym mieszkaniu czy domu, w którym spożywa się posiłki, ale nie tylko. Tutaj również spędza się czas z rodziną i najbliższymi przyjaciółmi. Miejscem tym jest jadalnia – a jej wyposażenie powinno być odpowiednio przemyślane. Bo jak się okazuje, nie wystarczy tylko ustawić stół i dostawić do niego krzesła w odpowiedniej ilości. Trzeba także ją właściwie zaplanować.

Na początku warto dokładnie określić miejsce, w którym staną meble. Czy będzie ono w przejściu łączącym kuchnię z pokojem dziennym czy gdzieś indziej – wszystko zależy już od metrażu dostępnej powierzchni.

Dalej – z rozmysłem należy dobrać stół oraz krzesła. Jak tego dokonać? Wśród najchętniej wybieranych i polecanych modeli stołów królują dziś te rozkładane. Na co dzień występować mogą oczywiście w formie złożonej. W sytuacji gdy pojawia się większa liczba osób – można je wygodnie rozłożyć. Z modeli krzeseł dostępnych na rynku polecane są z kolei takie meble, które określa się mianem sztaplowanych. Można je bowiem układać w stosy, a przez to nie zajmują zbyt wiele miejsca, gdy myśli się o ich przechowywaniu.

Jeśli chcemy urządzić jadalnię w przestrzeni kuchennej, zdecydujmy się raczej na meble prostsze i bardziej uniwersalne. Z kolei jeśli jadalnia ma zająć część przestrzeni salonowej – wówczas warto postawić przede wszystkim na meble wysoce eleganckie i gustowne w każdym calu.

I jeszcze jedna ważna kwestia – jeśli jadalnia nie jest odrębnym pomieszczeniem, jej wystrój ma dobrze współgrać z tym ogólnie dominującym. I to jest podstawa sukcesu aranżacyjnego.