Mieszkanie w którym przebywać będzie głównie jedna osoba, niemająca rodziny i jedynie sporadycznie goszcząca bliskich znajomych czy przyjaciół, powinno być urządzone z pomysłem. Chodzi o to, by możliwie jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń (logicznie: dość ograniczoną) oraz wdrożyć w niej wszystkie te rozwiązania, które singiel uzna za najbardziej wskazane. Jak wynika z obserwacji i doświadczeń zawodowych architektów i projektantów – w mieszkaniu dla jednej osoby chodzi przede wszystkim o to, by zapewnić dostęp do maksymalnie otwartej przestrzeni. W tak skomponowanym, bardzo przestronnym wnętrzu, będzie czuło się na każdym kroku klimat otwartości, gościnności i przyjazności gospodarza. To niezwykle ważne w budowaniu ogólnego klimatu wnętrza mieszkalnego – niezależnie już od jego całkowitego dostępnego metrażu.

Sofa w mieszkaniu singla z pewnością odgrywać będzie więc jedno z ważniejszych miejsc, godnych podkreślenia. Ale w jej ścisłym sąsiedztwie znaleźć się też powinny inne meble, gwarantujące maksymalną funkcjonalność wygodnie urządzonej przestrzeni. Chodzi m.in. o wygodne fotele czy pufy, które stworzą miejsce do spoczynku wszystkim tym, którzy tego singla od czasu do czasu będą przecież odwiedzać.

Oczywiście niezastąpionym meblem będzie również niewielki, choć bardzo wygodny stolik kawowy, który „udźwignie” nawet kilka filiżanek z ulubionym gorącym napojem lub nawet kilkanaście sztuk szkła z różnorodną zawartością.

W mieszkaniu dla jednej osoby warto też zorganizować choćby mini kącik do pracy – dzięki temu będzie można o w pełni funkcjonalnej aranżacji pokoju dziennego.