Mimo tego, że na współczesnym rynku meblowym znaleźć możemy różnego rodzaju szafki, regały, sprytne zabudowy czy wyjątkowo pojemne i wciąż cieszące się dużym zainteresowaniem kupujących meblościanki, to czeka na nas także spory wybór komód. Z jakich modeli możemy obecnie wybierać? Wielbiciele rustykalnych kształtów i stylu z pewnością wskażą na pięknie zdobione, postarzane kolekcje meblowe, wśród których komoda błyszczy niczym królowa. Współcześnie nie ładzie się już tak dużego nacisku na rzeźbienie mebla, ale na odświeżenie jego kolorystyki lub dodanie patyny.

Pięknie prezentują się również komody w których eksponuje się walory surowego drewna. Pięknie zarysowane, naturalne słoje wydobywają z mebla jego niepowtarzalny urok i sprawiają, że każdego dnia można się w komodzie rozkochać na nowo.

Dużą popularnością cieszą się także komody wykonane z mozaikowo ułożonych kawałków litego drewna. Aby jednak można było mówić o niezbyt ciężkim meblu, często skrzynia całej komody wykonana jest z drewna, przy czym fronty szuflad pozostają białe. Komody wykonane w ten oryginalny sposób, nawiązują swoim wyglądem do stylu art – deco, choć różni je od tego stylu obecność delikatnych nóżek.

Zupełnie niecodziennym rozwiązaniem w przypadku komód pozostaje taki trend, w którym każda z szuflad jest inna – różni je wszystko – wielkość, materiał wykonania oraz kolorystyka frontu. Co ciekawe, ta forma stylu świetnie prezentować się będzie zarówno we wnętrzu urządzonym pod hasłem etno, jak i takim, w którym króluje styl glamour.